Цікаві факти про кішок

Цікаві факти про кішок

Кішки відносяться до одомашнених хижих ссавців. Кожна кішка має свої відмінні риси, які відрізняються від породи до породи, але всі вони, як правило, володіють м'якою шерстю, короткою мордою, кігтями, що висуваються і дуже добре відомі своїми мисливськими здібностями.

Традиційно відомо, що кішки були вперше одомашнені ще за часів Стародавнього Єгипту, завдяки тому, що зображення котів були знайдені на єгипетських картинах, вік яких складає більше 3500 років. Однак в 2004 р. була розкопана неолітична могила на Кіпрі, в якій був знайдений скелет кішки, що лежить поруч з людськими останками. Вчені визначили вік останків як людини, так і кішки, і він виявився порядку 9500 років.

 1. Кішки витрачають 70% свого часу на сон, це означає, що кішка, якій 9 років, не спала протягом лише 3-х років свого життя. Після пробудження, кішка витрачає більше 30% свого часу на догляд за собою.
 2. У кішок немає таких пристрастей до їжі, як у людей, через мутації їх рецепторів смаку. У них тільки 473 смакових рецептора, тоді як у людини 9000 смакових рецепторів.
 3. Коли група кішок збирається разом, вони називаються сім'єю.
 4. Якщо порівняти мозок кішки і собаки, мозок кішки біологічно більш схожий на людський. Тому, що у кішок ті ж ділянки мозку відповідають за емоції, що й у людини.
 5. У 1963 році французька кішка Felicette стала першою кішкою, що вийшла в космос.
 6. У кішок відсутня ключиця, це означає, що вони можуть пролізти в будь-який простір, розміром з їх голову.
 7. Ви коли-небудь помічали, що хвіст кішки тремтить, коли вона знаходиться поруч з Вами? Цей вираз котячої любові.
 8. Коли кішки раді, вони перебирають лапами.
 9. Кішка падає особливим способом. Спочатку вона обертає головою, скручує хребет і розпрямляє задні ноги. Потім кішка вигинає спину аркою для пом'якшення посадки. Саме тому вони можуть впасти з великої висоти і залишитися неушкодженими.
 10. Кішки відчувають тон вашого голосу. Вони знають, коли ви говорите з любов'ю до них, а коли ви кричите на них. Але, вони не сприймають покарань так, це роблять люди - ось чому вашу кішку абсолютно не хвилює, покараєте ви її чи ні.
 11. Кішки мають дивовижний зір. Вони можуть бачити абсолютно все на відстані до 36 метрів, а їх периферійний зір становить приблизно 285 градусів. Вони також володіють винятковим нічним баченням, їм необхідна всього лише 1/6 того кількість світла, яке потрібно людям, щоб бачити.
 12. У кішок немає потових залоз на тілі, як у людей. Вони потіють через лапи. Крім того, кішки мають по 5 пальців на обох передніх лапах, але тільки по 4 пальці на задніх лапах.
 13. Кішка муркоче 26 разів на секунду. Це відповідає непрацюючому дизельному двигуну.
 14. Слух кішки унікальний. Вони можуть чути ультразвук! Наскільки це добре? Гризуни використовують ультразвукові звуки для спілкування між собою, які ваша кішка почує. Але ваша собака і Ви їх не почуєте.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Теги:
Всього коментарів: 0
avatar