Харчування вуличних кішок

Харчування вуличних кішок

Якщо між кішками немає такої видимої на перший погляд різниці, як між собаками, відносно зовнішнього вигляду і розмірів, відмінності між ними можна побачити по способі життя. Незважаючи на всі зусилля приручити кішок, вони залишаються дрібними хижаками, які тримаються своєї незалежності. Незважаючи на те, що виведено багато порід кішок, які люблять бути вдома і про суворе життя на вулиці навіть не мріють. Тим не менше, більшу частину популяції становлять вуличні кішки, для яких свобода як і раніше є природною частиною життя. Тому їх раціон, безумовно, повинен відрізнятися від раціону кішок, що живуть в квартирі, для яких єдиним зусиллям є скакання по тумбам або гра з іграшками.

Кішкам, які живуть на вулиці, необхідна велика кількість енергії, яку вони використовують не тільки для полювання, але і для захисту своєї території. На відміну від них у кішок, що живуть в квартирі, немає таких витрат енергії і поживний рясний корм привів би, швидше за все, до ожиріння, ніж до хорошої фігури. На вулиці виживуть лише сильні і здорові, тому вуличний корм повинен містити вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які кішку захищають від несприятливих впливів навколишнього середовища, таких як бактерії або віруси. Хороший імунітет є основою, і у вуличних кішок його можна ідеально підтримувати відповідним кормом.

Проблеми з зубами відносяться до так званих «цивілізаційних» хвороб, і не тільки у людей, але, чим далі, тим частіше, і у тварин. Хоча у кішок, які живуть на вулиці, немає схильностей до зубного каменю, вони теж потребують підвищеного догляду за зубами. Для чого потрібен мисливець на мишей без зубів? Як би кішка захистилася від котячого ворога, який проник на її територію? Спеціальний корм може принести вуличним хижакам не тільки достатньо енергії в період, коли вони не успішні на полюванні, а й подбати про їхнє здоров'я.

Вуличні кішки знаходяться поза теплим домом більшість днів. Їм потрібна здорова. густа, сильна шерсть, для якої їм допомагає велика кількість і правильне співвідношення омега-3 і омега-6 ненасичених жирних кислот. Взимку їх шерсть є однією з найважливіших речей, яка захищає їх від морозу.

Тому рекомендується годувати вуличних кішок кормом, прямо для них призначеним, який задовольняє високим вимогам цих дрібних хижаків і дозволяє їм прожити довге життя, в якій вони збережуть частково свою свободу і вільність. І хоча багато хто з них раді теплому й затишному будинку, вони завжди піддадуться покликом природи і там їм необхідно, хоча б, насолодитися відчуттям свободи.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Теги:
Всього коментарів: 0
avatar