Чому найкращі жінки залишаються самі?

Чому найкращі жінки залишаються самі?

Часто привабливі, розумні, достойні жінки залишаються самотніми - без сім'ї, чоловіка, дітей. Чому? Адже ровесниці їм поступаються, але у них є сім'я, відчуття потрібності та влаштованості.

І адже це не поодинокі випадки, а поширене явище. Хтось каже: «У цих жінок завищені вимоги», «Зараз не вистачає мужчин» і т.д. Але все не так просто.

Освідчені, розумні, успішні

Сучасні самотні жінки цілеспрямовані і амбітні. Вони соціально успішні, часто займають відповідальні посади, добре заробляють. Багато хто з них обзавелися власним житлом, автомобілем. Вони привабливі, стежать за собою, добре одягаються. Вони їздять за кордон, у них все є. Вони не потребують чоловіка як матеріальну опору.

Вони усвідомлюють, що володіють багатьма достоїнствами. Знають собі ціну, тому їх не приваблюють представники сильної статі, які нижче їх по рівню, такі чоловіки залишають їх байдужими і не розглядаються як супутники життя. Навіть якщо жінка вступає у відносини з таким чоловіком, то скоро відчуває гіркоту і розчарування.

Ці жінки хочуть рівню. Але чому їм так складно знайти чоловіка? Загальним місцем стало твердження, що зараз мало гідних представників сильної статі. Так, про це говорить статистика. Цінних «кадрів» насправді небагато.

Ламання стереотипів

Проблема в тому, що сучасні жінки вийшли із зони традиційної жіночої відповідальності, закладеної від природи (коли самки відповідали за збір ягід і коріння, підтримку вогню у вогнищі і вирощування потомства). Поступово вони увійшли в зону чоловічої відповідальності і зайняли там своє місце.

Але позбавлення від звичних стереотипів завжди відбувається важко і не встигає за життєвими реаліями. Час іде вперед, а старі уявлення як і раніше залишаються живучими.

Представниці прекрасної статі успішно діють у суспільстві. І чоловікові важко зрозуміти, чи є жінка для нього суперником з точки зору чоловічих якостей - цілеспрямованості, активності, амбітності, здатності самостійно вирішувати питання - чи вона як і раніше готова обмежитися другими ролями.

Чоловік не знає, як її позиціонувати, і відчуває розгубленість. Якщо тепер вона є суперником і конкурентом, то при чому тут любов, шлюб, сім'я? А якщо її треба сприймати як берегиню вогнища - то в цю роль вона вписується насилу, їй не вистачає покірності, готовності підкорятися.

Психологи кажуть, що бути сильною і рішучою добре для кар'єри, але для особистого життя ці риси руйнівні. Чоловік хоче одружитися з жінкою, наділеною саме жіночими якостями, він хоче відчувати себе відповідальним і значущим. А сучасні жінки виглядають незалежними і справляють враження, що їм ніхто не потрібен. Насправді це не так, але поведінка жінки, її успішна кар'єра і спосіб життя примушують чоловіка думати, що в її житті немає місця для його присутності. Чоловіки бояться таких жінок, вони занадто самостійні і здатні впоратися з усіма проблемами, тим самим знецінюючи партнера, підкреслюючи його слабкість і непотрібність. А це болісно для чоловічого его. Чоловік бачить в такій жінці загрозу для себе і намагається уникати відносин. Навіть якщо вона йому подобається, він може порахувати марними спроби розвивати відносини.

Самозахист - переконати себе, що і одній добре

Життя сучасних самотніх жінок забезпечене, зручне, комфортне. Але не вистачає дуже важливого - тепла, відчуття, що ти кохаєш і є коханою. Можливо, у них і є якісь стосунки, але вони не справжні: одружений коханець, секс-партнер для здоров'я або короткочасні зв'язки без продовження.

Жінки переконують себе, що у них все чудово і їм нічого не потрібно. Вони обговорюють з подругами своє життя і звично її критикують («всі чоловіки сво ...»). Це не що інше, як адаптація до реальності. Такаий самозахист необхідний, без нього важко жити.

Насправді їм потрібно те ж, що й іншим: коханий чоловік, дитина, родинне тепло і відчуття захищеності. Ця потреба закладена природою, від неї нікуди не дітися. Але сучасні жінки не хочуть пов'язувати своє життя з ким попало. Ось і чекають. Так минають роки.

Психіатри кажуть, що стан самотності відчувають навіть жінки, які мають коханців. Є секс, але немає почуттів, і в душі залишаються розчарування і порожнеча. Жінці потрібні любов і духовна близькість. Якщо відносини зводяться лише до сексу, вона відчуває себе розчарованою.

Вона відчуває себе самотньою, їй нікому віддати свою любов і ніжність. Вона потребує того, чого їй не може дати дитина, а здатний дати лише коханий чоловік - турботу і тепло, емоційну і духовну близькість, відчуття захищеності і надійності.

Але вихід є. Обом сторонам треба зрозуміти потреби один одного, шукати компроміси і точки дотику. Жінки в спілкуванні з чоловіками повинні бути м'якшими, поступливішими, терпимішими. А чоловікам треба перестати боятися жіночої самостійності і зрозуміти, що за маскою невразливості ховається жінка, яка потребує турботи і захищеності. Тоді все може змінитися.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Категорія: Психологія
Всього коментарів: 0
avatar