Як вирішити проблему у відносинах? Візьміть паузу

Як вирішити проблему у відносинах? Візьміть паузу

Іноді відносини настільки загострюються, що продовжувати їх стає неможливо.

Це відноситься до взаємин з коханою людиною, батьками, дітьми і т.д.

Що робити? У цьому випадку найкраще взяти паузу. Вона потрібна для того, щоб відійти на відстань, охолонути, подумати і зрозуміти, що відбувається і чому.

Багато дуже бояться цієї фрази - «взяти паузу у відносинах». Вважають це чи не остаточним розривом. Але це не так. Адже якщо всі залишить, як є, то відносини будуть лише ставати гірше. Якщо не взяти паузу і не відійти один від одного, то вони насправді зайдуть у глухий кут і стануть такими нестерпними, що не залишиться нічого іншого, як їх розірвати.

Коли ви постійно перебуваєте поруч з людиною, яка вас дратує, то ви не зможете розібратися в своїх почуттях і емоціях, в тому, що відбувається у вашій свідомості. Для цього і потрібна перерва, відстань. Потрібно «вимкнути» відносини, як ми вимикаємо телевізор, комп'ютер, усунутися і побути без них, в тиші і спокої. Тільки в таких умовах ви зможете тверезо оцінити свою поведінку і поведінку партнера, зрозуміти свої і його особливості. Коли ця внутрішня робота буде виконана, можливо, ви зможете багато чого усвідомити і пробачити його і себе.

Тому розслабтеся і відпустіть ситуацію. Нехай все піде своєю чергою. На відстані думки заспокоюються, приходять нові розуміння. Відпочиньте, займіться іншими справами, дайте свідомості працювати самостійно.

Не бійтеся і не панікуйте, пауза може піти вам на користь. Вона здатна не тільки налагодити ваші відносини, а й зміцнити їх, вивести на вищий рівень.

Один мій знайомий розповідав, що був час, коли вони з дружиною припинили спілкуватися з сім'єю своєї дочки, бо більше не могли виносити, як вона грубить їм і нешанобливо до них ставиться. Так тривало протягом восьми місяців. Вони не дзвонили і не приходили до дочки, і вона до них. Правда, з онуком спілкування не переривалося. Хлопчик сам їм дзвонив, тому з дитиною зв'язок був. А з дочкою - ні. Але через вісім місяців зять їм подзвонив і сказав, що вони хочуть всією сім'єю прийти до батьків у гості. Зрозуміло, дружина знайомого приготувала гарне частування, і зустріч пройшла тепло. Ніхто не згадував про подію. З тих пір стосунки у них налагодилися. Мабуть, обидві сторони багато чого зрозуміли під час цієї паузи і стали будувати свої відносини, виходячи з осмисленого.

Психолог Ксенія Горчакова розповідає про схожий випадок. В однієї з її клієнток сталася криза у відносинах з чоловіком. Вони прийняли рішення роз'їхатися. Якийсь час подружжя жило окремо, але регулярно зустрічалися. За відгуками клієнтки, це був немов другий медовий місяць. Через деякий час пара знову з'їхалася.

На думку психолога, пауза корисна тим, що на відстані легше усвідомити, що тобі дають ці відносини і що ти втрачаєш, коли ця людина далеко. Деякі речі, які здаються само собою зрозумілими, наприклад, турбота, відчуття близькості і тепла, на відстані знаходять особливу цінність. Це як повітря, який не помічаєш, поки він навколо тебе, але варто його позбутися, починаєш задихатися і гостро відчуваєш його нестачу.

- Справа ще й у тому, що навіть хорошого, коханої людини буває багато, - продовжує Ксенія Горчакова. - Відстань допомагає побачити, що між вами є спільного і об'єднуючого. Але також дозволяє зрозуміти, що у вас різний, в чому ви не схожі. У моменти загострення відносин вам здається, що між вами взагалі немає нічого спільного, і ви ніколи не зможете зрозуміти один одного. А відстань дозволить вам побачити те, що вас об'єднує, в чому ви схожі, і що це варто зберегти. Іноді, щоб усвідомити цінність відносин, потрібно їх втратити, хоча б ненадовго.

Але тут є і нюанси. На відстані враження пом'якшуються, і людина здається краще. Але як тільки знову з ним зблизишся, конфлікти можуть виникати знову.

Причина в тому, що на відстані ми маємо справу не стільки з реальною людиною, скільки зі спогадами про нього, його ідеалізованим образом. Ця фантазія часто виявляється краще і приємніше реальності спільного існування. Набагато легше любити і приймати ідеалізований образ, ніж живої людини. І спілкуватися з ним легше, ніж з реальним партнером, вважає психолог.

Але все ж пауза у відносинах допомагає зрозуміти ту міру спілкування, той оптимальний режим, який комфортний для обох. Можна знайти міру і дозувати спілкування, не переступаючи визначених кордонів. Це піде відносинам тільки на користь.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Категорія: Психологія
Всього коментарів: 0
avatar