Як навчитись вставати зранку

Як навчитись вставати зранку

Якщо ви зацікавилися темою даної статті, значить, десь всередині вас вже зріє рішення почати вставати зранку.

Але щоб зважитися остаточно, варто задатися питанням: а для чого, власне, мені потрібні ранні підйоми? Відповіді можуть бути різними: «Хочу більше часу приділяти своєму розвитку, а це можливо тільки в ранні години», «Хочеться більшої усвідомленості та управління власним життям», «Я поставила перед собою мету і хочу почати більше працювати над нею», «Хочу вести здоровий спосіб життя »,« Прагну до єднання з природою і гармонії з самою собою »... Якою би не була ваша відповідь, це повинна бути ДІЙСНО серйозна причина - якщо ваша мета слабенька, то запала на ранні вставання вистачить лише на якусь тиждень. Отже, ваша мета вам зрозуміла, тепер починаємо втілювати в життя ідею вставати зранку.

Корисні поради, щоб навчитись вставати зранку:

• Перегляньте свій режим харчування. Травлення - самий енерговитратний процес в організмі: так, всі види м'яса, а також риба і птиця, чай і каву з молоком, всі види консервів і макарони (за винятком виробів з твердих сортів пшениці) будуть перетравлюватися більше 3 годин. 2-3 години в шлунку будуть знаходитися бобові та каші (якщо вони попередньо не замочуйте у воді), гриби, хлібобулочні вироби з борошна вищих сортів, горіхи, насіння, а також твердий сир і сир. А тому від усього перерахованого варто відмовитися за 3-4 години до сну.

Якщо лягати спати зовсім на голодний шлунок не під силу, то підкріпіться чимось, що перетравлюється швидше: так, овочі, зелень, сухофрукти, попередньо замочені у воді горіхи і насіннячка, а також молочні продукти (крім твердого сиру і сиру) будуть перетравлюватися 1, 5-2 години, а фрукти (крім авокадо і бананів), ягоди, кефір, фруктові та овочеві соки вже «переберуться» в кишечник з шлунка всього через 35-45 хвилин! Як бачите - вихід є. До речі, легка їжа ввечері означає, що вранці організм буде сам прокидатися раніше з бажанням підкріпитися!

• Почніть займатися спортом. Відмінне рішення - ранкові пробіжки. Щоб остаточно прокинутися, організму необхідна невеликий струс. Не обов'язково відразу пробігати 10 км і повертатися додому з язиком на плечі - почніть з невеликих і недовгих (хвилин 15) пробіжок. Відмінно, якщо недалеко від вашого будинку є парк або ліс - тоді з самого ранку ви зможете насолодитися природою. Плеєр з навушниками вам на допомогу: включіть легку танцювальну музику - пробіжка пройде швидше, а фізична втома буде не так помітна.

Якщо ви не прихильниця пробіжок - робіть зарядку. Кілька вправ, які допомагають «розбудити» сонний організм і затерплі м'язи, зроблять ваш ранок добрим і бадьорим.

Навчитись вставати зранку легко, потрібно лише не поспішати

• Переходьте на ранні підйоми поступово. Звичайно, якщо раніше ви спали до обіду, то нічого доброго не вийде з ідеї вставати о 5 ранку. Вводите в своє життя нові корисні звички поступово: так, із завтрашнього ранку почніть вставати на 15-30 хвилин раніше, потім кілька днів «закріплюйте» результат, після чого ставте будильник раніше ще на 15-30 хвилин. Відповідно, і спати потрібно постаратися лягати на таке ж число хвилин раніше. Не спиться? Лягайте в ліжко, читайте, слухайте спокійну музику - налаштовуйтесь на сон.

Можна скористатися і невеликими хитрощами. Наприклад, зазвичай ви встаєте о 10 годині, а хочете навчитися - о 6.30. Почніть чергувати ранні та пізні пробудження - день вставайте в 6.30, а на наступний - о 10.00. Потім пізні пробудження влаштовуйте рідше (2-3 рази на тиждень), а ранні - частіше (4-5 разів на тиждень). Після цього пізні підйоми виключити буде легше.

• Якщо ви прихильниця одномоментних переходів на новий режим - користуйтеся більш радикальною схемою: спати лягаєте в стільки, у скільки звикли, але вставайте в чітко встановлений час - наприклад, в 7.00. У перші дні після всього декількох годин сну ви будете почувати себе розбитою і постійно втомленою, зате через 3-4 дні ви точно заснете не пізніш 23.00 - тоді ритм сну почне входити в норму.

• Вмотивуйте себе денним сном. Якщо ранні вставання даються дуже важко, пообіцяйте собі, що після обіду поспите 1-1,5 години - перенести ранковий підйом буде набагато легше. Але не дозволяйте собі спати вдень довше - інакше ввечері захочеться спати далеко за північ.

• Заохочуйте себе, щоб вставати зранку. З вечора налаштуйте себе, що вранці вас чекає щось приємне - улюблені солодощі або застосування новопридбаного косметичного засобу.

• Налаштуйте себе встати зранку з вечора. Лежачи в ліжку, уявіть великий циферблат годинника зі стрілками на той час, коли ви хочете встати. Потримайте цей образ у себе в розумі, подумки повторюючи: «В 6:00 (або у скільки ви вирішили) ранку я прокинуся бадьорою і в гарному настрої». Слова, навіть виголошені мислення, і візуальний образ допоможуть організму вже підсвідомо налаштуватися на раннє пробудження. Але, звичайно, всі перераховані методи просто не допоможуть вам, якщо ви не вирішите, що пора ...

• Почати лягати раніше. Так, сувора правда така: без раннього засинання НЕ БУДЕ раннього підйому. Засипати бажано не пізніше 22.00-23.00, в самому крайньому випадку - пізніше півночі. Саме в цей час організм відпочиває найефективніше, що дозволяє днем ​​добре працювати серцево-судинної і нервової системи. Знаючи про свою схильність до пізніх засипання, не дозволяйте собі починати нові цікаві справи в пізній час (адже тоді більша ймовірність того, що ви засидитеся далеко за північ). Цікавий фільм або передача, розмова по телефону, відповіді на листи або розбір гардероба почекають до завтра.

Користуйтеся нашими порадами - і ви полюбите вставати зранку!


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Категорія: Різне
Всього коментарів: 0
avatar