Як підштовхнути себе до вивчення іноземної мови

Як підштовхнути себе до вивчення іноземної мови

Багато людей хотіли б вивчити хоча б одну іноземну мову, але щоденні турботи відволікають, забирають час і сили, і здається, що іноземна мова як би не дуже-то й потрібна. Про те, як виправити цю ситуацію, читайте в нашій статті.

Наблизити мрію

Оскільки більшість з нас не стикається щодня з іноземною мовою, поступово знижується її його значимість, навіть якщо ми щиро вважаємо, що мова зробила би наше життя багатше і цікавіше, розширила кордони і коло спілкування. Наш час і сили зайняті куди більш прозаїчними справами - робота, дім, друзі та близькі, в ідеалі ще й спорт. Однак десь всередині нас як і раніше «гризе» черв'ячок, що ми щось втрачаємо, що ми зайняті терміновими питаннями, а таку важливу справу, як вивчення іноземної мови, ми «засунули» на задній план. І чим більше мова залишається «засунутою», тим більше ми втрачаємо віру у власні сили. Здається, що нам ніколи не видертися на цю гору, і краще «ми цю гору обійдемо». Як бачимо, проблема знову в психології - ми вважаємо, що не впораємося, і тому не можемо почати нову справу. Як стати ближче до іноземної мови?

Спілкування на відпочинку

Найчастіше люди повертаються до вивчення іноземної мови після відпустки. І не тільки тому, що це свіжий старт, новий заряд сил після відпочинку. Якщо ми відпочиваємо за кордоном, то розсовуємо межі свого бачення, в черговий раз переконуємося, наскільки величезний світ, яких різних людей можна зустріти на відпочинку і навіть просто в аеропорту, що наше життя - це не крихітний маленький світ, який складається з роботи, вдома, спортивного залу і парочки кафешок, де ми зустрічаємося з друзями. Світ величезний, можливості нескінченні, і іноземна мова - це не хвилинна примха. Це реальний засіб спілкування, яким можна користуватися і насолоджуватися тим, що вас розуміють і ви розумієте співрозмовника.

Можливо, з якихось причин ви не завжди подорожуєте в країну мови. Воно й зрозуміло - світ занадто величезний, а кількість цікавих місць таке велике, що їздити в одну і ту ж країну означає день у день пробувати за столом тільки одне блюдо або читати одну і ту ж книгу, притому що їх кількість дуже велика. Але не думайте, що тільки ви їздите у відпустку. У багатьох готелях ви зустрінете жителів різних країн. Наприклад, на відпочинку в Малайзії ми спілкувалися з французами, на Шрі-Ланці ми підтримували розмову з британцями і німцями. Персонал готелів (особливо великих) нерідко говорить на декількох іноземних мовах (до речі, така інформація міститься в описі готелів), і ви можете говорити обраною мовою. Кожен момент відпочинку може подарувати вам дивовижний досвід спілкування іноземною мовою, який зміцнить вашу мотивацію і послужить поштовхом до занять.

На допомогу вивчаючим мову

Однак надихатися можна не тільки подорожами. Інтернет дарує унікальну можливість знайомитися з інформацією на будь-якій мові, використовувати її для оволодіння іноземною мовою.

Уроки. Сучасні уроки іноземної мови, які можна знайти на багатьох сайтах, присвячених вивченню конкретної мови або вивчення декількох мов, не мають відношення до нудним шкільних уроків. Сайти зацікавлені в тому, щоб відвідувачі поверталися до них знову і знову, тому уроки розроблені в доступній формі, на різноманітному і корисному матеріалі з різними формами контролю і самоконтролю (озвучка вправ і відповіді до них). Тому процес вивчення мови ні в якому разі не буде для вас нудним і виснажливим. Навпаки, занурившись в атмосферу сайту, де люди не тільки вчаться, а й спілкуються, діляться досвідом, ви проникніться і надихнетеся на вивчення нової мови.

Пісні. Слухаючи композиції на досліджуваному мові, заглядаючи в переклад і користуючись онлайн-словником, ви легко запам'ятаєте багато нових слів - причому без усяких зусиль з вашого боку. Головне - щоб пісня подобалася. Вчені довели, що у супроводі музики інформація запам'ятовується набагато швидше і легше. Саме тому в школі з дітьми часто співають пісні про алфавіт і деякі правила російської мови, цифрах і квітах. Музика полегшує запам'ятовування і у дітей, і у дорослих.

Фільми. Згадайте, які фільми на досліджуваному мові вам подобаються, і дивіться їх в оригіналі. Бути може, це французькі комедії за участю улюблених акторів або італійські любовні історії, американські забавні серіали або німецькі детективи.

Книги. Улюблені книги ви можете слухати мовою оригіналу. Трохи незвичайний досвід, але зате який корисний! За допомогою аудіокниг прекрасно тренується фонематичний слух, а це дуже вам стане в нагоді в спілкуванні, коли буде потрібно зрозуміти звернені до вас фрази.

Нові слова і вирази. Їх краще записувати в невеликий блокнот, який краще носити з собою. Видасться вільна хвилинка або півгодини їзди в громадському транспорті - відкриєте і почитаєте. Ніякої напруги - простий інтерес! І він набагато краще робить свою справу!


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Категорія: Різне
Всього коментарів: 0
avatar