Скільки часу на день потрібно вчити іноземну мову

Скільки часу на день потрібно вчити іноземну мову

Скільки часу на день потрібно витрачати на вивчення іноземної мови, щоб добитися хорошого результату?

Це питання можна часто почути від тих, хто збирається впритул зайнятися мовою і хотів би розрахувати час і сили. Це питання хвилює і тих, хто хотів би зробити свої заняття більш систематичними і домогтися більшого успіху.

Схема «15 хвилин в день»

Сьогодні міцно увійшла в моду схема занять по 15 хвилин в день. Розроблено навіть спеціальні підручники, в яких матеріал поділений на такі от 15-хвилинні уривки.

Переваги підходу наступні. По-перше, 15 хвилин в день для занять знайти легко. Можна з упевненістю сказати, що кожен, навіть самий зайнята людина (бізнесмен чи мама з немовлям) можуть виділити 15 хвилин на день на заняття.

По-друге, якщо заняття таке нетривале, людині простіше себе змусити, ніж якби він знав, що попереду - півтори години занять. Менше небезпеки для прокрастинації - більше шансів на успіх.

По-третє, якщо в дійсності не пропускати щоденні «дози» матеріалу, то за півроку-рік можна пройти самовчитель, тобто фактично оволодіти базовим рівнем мови.

Має даний підхід і свої недоліки.

В першу чергу, врахуйте, що 15 хвилин має бути відведено занять «в чистому вигляді». Це означає, що матеріал вже повинен бути підібраний, роздрукований і т.д. Можна, звичайно, скористатися готовим підручником, однак по зазначеній системі (15 хвилин в день) вони написані не для всіх мов. Можна, звичайно, розділити будь-який підручник, але в такому випадку вам доведеться розраховувати свої сили самостійно.

15 хвилин повинно відводитися новому матеріалу. В іншому випадку ви ризикуєте кожен день по 15 хвилин просто повторювати те, що вже пройшли. Таким чином, на повторення час має бути виділено додатково, так що це не зовсім 15 хвилин в день. Звичайно, повторювати простіше, ніж засвоювати нове. Повторювати можна в будь який інший час - наприклад, по дорозі на роботу, в перервах, під час очікування чого-небудь.

Нарешті, 15 хвилин багатьом здадуться недостатніми. Тільки почали вникати в суть - час закінчився. Матеріал толком не розібраний, що не потренуватися. Залишається відчуття незадоволеності, підривається віра в успіх.

Схема «4 рази на тиждень по 40 хвилин»

Для тих, кому 15 хвилин взагалі ні на що не вистачає, створений підхід чотириразове занять по 40-45 хвилин. Це як 4 уроки в школі. За 40 хвилин дійсно можна відпрацювати якусь тему, як слід попрацювати з текстом, потренувати дієслова у вправі. Це плюс даного підходу.

Мінусом є те, що не кожна людина може виділити в будні дні по 40 хвилин на заняття.

Схема «2 заняття на тиждень + 2 домашніх завдання»

Ця схема вас чекає, якщо ви підете на курси - два заняття на тиждень. Тривалість занять може бути різною. Як правило, це півтори години (тобто дві академічні години). Плюс полягає в тому, що на курсах вам так чи інакше доведеться займатися, тобто ухилятися ви будете тільки у випадку прогулів, а так створені всі умови - сиди, слухай, вникай, тренуйся, став питання.

На додаток у вас є два домашні завдання на тиждень, щоб позайматися самостійно. Краще не відкладати домашнє завдання на останній день, а розділити його на частини - з тим, щоб за раз не довелося, наприклад, вчити список з 50 слів. Краще вивчити і потренувати 20, потім ще 20 плюс повтор попередніх, потім ще 10 і т.д. Якщо вам задали один великий текст, ви теж можете розділити роботу з ним на три дні. У перший день перевести, записати нові слова (краще окремо, у зошиті, а не над текстом). На наступний день спробувати прочитати і перевести, чи не підглядаючи в переклад слів. Якщо слова ніяк не запам'ятовуються (наприклад, деякі), можна з ними попрацювати окремо - знайти пропозиції з вживанням цих слів, спробувати придумати свої пропозиції, уявивши, в якій ситуації їх можна вжити. На третій раз спробувати переказати текст, вживаючи нові слова. Так ви як слід проробите текст і вам буде легше на уроці, оскільки на занятті вам все одно доведеться робити те ж саме - відповідати на питання по тексту, відповідати на питання по темі про себе (наприклад, читаючи про хобі Джона, потім все одно доведеться розповідати про своє хобі і т.д.).

Схема «2 дні вихідних»

Ще одна популярна схема - щільні заняття в суботу та неділю. Плюс полягає в тому, що проблем з часом в ці дні немає - можна займатися хоч три години.

Мінус в тому, що при такому значному інтервалі - від вихідних до вихідних - ви майже все забудете. Якщо іншого виходу немає, то хоча б у міру можливості повторюйте матеріал протягом тижня. Просто носите з собою зошит і роздруківки, і, як тільки надається шанс, заглядайте в них. Знову ж таки - робити це можна в дорозі, під час очікування, поки йде реклама по ТВ, поки готується вечеря і т.д.

Успішних вам занять!


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Категорія: Різне
Всього коментарів: 0
avatar