Дитячий мозок набагато ефективніше дорослого

Дитячий мозок набагато ефективніше дорослого

У багатьох випадках мозок дитини працює швидше і ефективніше мозку дорослої людини

Цей факт доводять численні дослідження вчених по всьому світу. 5-річний малюк покаже кращі результати в тестах пам'яті або в грі Пексесо, ніж більшість дорослих. Пояснення досить просте: мозок дорослої "втомився" від накопиченої інформації і насилу сприймає і обробляє нову. Мозок дитини, навпаки, вбирає все як губка і працює швидше і краще. Мозок дорослої людини можна порівняти з переповнених жорстким диском комп'ютера.

Чим більше людина знає, тим менше у нього точність і швидкість пам'яті, вважають в Огайского Державному Університеті. Було обстежено 100 дітей дошкільного віку та 100 студентів високих шкіл. Респондентам спершу у випадковому порядку показували різні картинки звірів, потім провели тести пам'яті. Результати шокували вчених, рахунок був 31: 7 на користь малюків.

Діти намагаються запам'ятати картики на підставі відмінностей однієї від іншої, що дозволяє їм визначати і запам'ятовувати найменші подробиці. Дорослі ділять картики за категоріями, що не дозволило їм відрізнити одну собаку від іншої під час тестування. Структура мозку дітей дещо відрізняється від дорослої. На початку життя кожен має потенціал генія, але протягом часу через природних процесів перетворення мозку людина втрачає його.

Кожну секунду наш мозок аналізує інформацію, намагається передбачити розвиток ситуації, прорахувати різні варіанти подальших дій. Безперервно йде накопичення, сортування інформації з подальшим утворенням зв'язків і залежностей. Як немає парадоксально, але створення такої картотеки впливає на зниження ефективності головного мозку. З плином часу мозок перестає розвивати нові інтерактивні зв'язку, намагаючись впорядкувати нову інформацію у вже існуючі частини картотеки, не звертаючи уваги на нові факти та зміни. Чим більше картотека, тим складніше і повільніше сприймається нова інформація.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Теги:
Всього коментарів: 0