Дихальна гімнастика, як спосіб кинути палити.

Дихальна гімнастика, як спосіб кинути палити.

Дихальна гімнастика допомагає правильно розробляти і тренувати органи дихання, і допомагає очистити їх від небажаних наслідків тютюнопаління.

Вправа № 1: Коли ви відчуєте сильне бажання закурити, рекомендується вийти на свіже повітря. Встаньте прямо. Розслабтеся. Зробіть вдих на повні груди і затримайте дихання на 2-5 секунд. Потім повільно видихайте. В кінці видиху затримайте дихання на цей же час. Повторіть вправу до 10 разів. Після зробленої вправи ви відчуєте легке запаморочення, пов'язане з насиченням головного мозку киснем. На тривалий час у вас зникне бажання курити.

Вправа № 2: Необхідно повільно вдихати повітря через ніс і трохи швидше видихати його через рот. Можна уявити себе паровозом, тоді вправа буде не тільки ефективною, але й досить веселою. Виконувати вправу починайте повільно і поступово збільшуйте темп. В одному циклі робіть 30 вдихів і видихів. Після кожного циклу відпочивайте приблизно 1 хвилину. Щоб отримати хороший результат, вправу виконуйте протягом 5-6 циклів. Робіть вправу кожного разу як захочете закурити. Поступово ви помітите, що вже не так часто думаєте про сигарети та куріння.

Вправа № 3: «Повне дихання йога».

Встаньте або сядьте прямо. Розслабтеся. На вдиху спочатку наповнюєте повітрям нижню частину легенів; живіт при цьому випинається вперед. Потім йде підняття грудної клітки - від нижньої частини до верхньої. По тулубу ніби проходить «хвиля». Для того щоб це було природним, хребет слід тримати прямо. Потім, на видиху, «хвиля» проходить у зворотному напрямку: спочатку спадає і трохи втягується всередину живіт, потім - грудна клітка. Спробуйте, перебуваючи в початковому положенні, проробити так кілька разів: на 4 рахунки - повільний глибокий вдих через ніс, на 4 рахунки - повільний глибокий через ніс видих; знову на 4 рахунки - вдих і на 4 рахунки - видих ...

Переваги такого дихання перевірені тисячолітньої практикою. Легені отримують необхідну кількість кисню (оскільки достатня їх вентиляція веде до загального зменшення числа дихальних рухів на хвилину); грудна клітина отримує правильну іннервацію з боку закінчень нервової системи; органи черевної порожнини отримують легкий систематичний масаж завдяки сильним і ритмічним рухам діафрагми.

Однак не слід зловживати такою практикою: свідоме виконання повного дихання як вправи не повинно перевищувати 10 разів за одне заняття. При недотриманні цієї вимоги можливо перезбудження нервової системи.

Робіть вправу кожного разу як захочете покурити.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Категорія: Для курців
Всього коментарів: 0
avatar