Як перестати любити солодке

Як перестати любити солодке

Цукор. Така корисна в кулінарії річ, з якою так легко переборщити ...

Звичайно, цукор насправді зовсім не біла отрута, як це прийнято вважати. Сам по собі він цілком натуральний і в помірних кількостях безпечний. Крім того, що він використовується в кулінарії для додання смаку та солодощі, це ще і відмінний натуральний консервант. Так, а ще саме він надає пирогів і хліба таку апетитну золотисту скориночку.

Так що сам по собі цукор не страшний і навіть корисний. Біда в тому, що ми їмо цукру забагато. А це все-таки дуже калорійний продутий. Але крім того, що надлишок цукру в раціоні позначається на фігурі, він наводить ще й до неприємних наслідків для здоров'я, викликаючи діабет, метаболічний синдром та серцево-судинні захворювання.

Середньостатистичний росіянин споживає щодня близько 20 чайних ложок цукру, що приблизно дорівнює 320 калорій. Тим часом лікарі рекомендують скоротити цю кількість до цілком безпечних 100 калорій для жінок і 150 калорій для чоловіків, що дорівнює відповідно 6 і 9 чайних ложок.

Вам здається, що ви їсте менше цих горезвісних 20 ложок? Ви просто вважаєте тільки ті, що кладете в чай ​​або каву, ну або мажете на хліб у вигляді варення. Ви й не підозрюєте, яка величезна кількість цукру ховають від нас виробники їжі. Яке гігантську кількість цукру міститься в газованій воді, кетчуп, майонез, солодких йогуртах і сирках, і навіть у звичайному хлібі.

Ось для прикладу:
• стакан коли - 8 ч.л. цукру;
• порційний кексік з родзинками - 9 ч.л. (І це ще не рахуючи родзинок);
• стакан солодких кукурудзяних пластівців - 4-5 ч.л .;
• банка консервованої квасолі - 4 ч.л .;
• банку персиків «в легкому сиропі» - 8 ч.л.

Як же вбити в собі солодкоїжку?

1. Навчіться «впізнавати» цукор
Виробники їжі роблять все, щоб ми не знайшли цукор в продуктах. І в етикетках він може бути присутнім зовсім під іншим ім'ям: кукурудзяний сироп, патока, інвертний сироп, глюкоза, мальтоза, глюкоза або ще яка-небудь «-оза». Не спокушайтеся - це все той же наш старий знайомий цукор, тільки під іншою «прізвищем». Ще одна незручність для споживачів - кількість цукру на етикетці написано в грамах, що часто обивателю важко уявити, оскільки в побуті ми користуємося ложками, а не грамами. Щоб уявити собі спожите кількість цукру, запам'ятайте просту формулу: 4 г цукру - це 1 чайна ложка. І все відразу стає на свої місця.

2. Зменшіть кількість споживаного цукру там, де можете.
Незважаючи на популярні вимоги дієтологів повністю виключити з раціону цукор, робити це зовсім не обов'язково. Однак представляється розумним використовувати відведений нам безпечну кількість цукру більш раціонально. Було б прикро з'їсти цю кількість за один присід не у вигляді шматочка тортика, а, скажімо, з кетчупом. Тому постарайтеся виключити цукор там, де можна. Наприклад, замінивши одну склянку фруктового соку склянкою звичайної води, ви економите 5-6 ложок цукру і близько 100-120 калорій. Того ж ефекту можна домогтися, якщо пити несолодкий чай, каву або користуватися безкалорійні підсолоджувачами. Солодкі пластівці на сніданок спокійно замінять мюслі. Солодкий здобний білий батон - прісний цільнозерновий хліб.

3. Тренуйте смакові рецептори.
Наші смакові рецептори легко пристосовуються і цілком піддаються тренуванню. Якщо ми споживаємо багато цукру, то смакові рецептори, щоб продовжувати відчувати солодкість, вимагають все більше цукру. І навпаки - почавши споживати менше цукру (і солі!), Ми поступово звикаємо і починаємо відчувати цукор там, де раніше взагалі його не відчували. Просто все треба робити поступово: звикнувши класти в чашку 3 ложки цукру, важко відразу почати пити несолодкий чай або каву, але якщо зменшувати кількість цукру поступово, то незабаром ви почнете дивуватися, як раніше вам подобався цей пересолодженого тягучий сироп.
Крім того, привчаючи смакові рецептори до меншої кількості цукру, ви незабаром почнете відчувати - і любити! - Багату палітру інших смаків і ароматів: кислого, гіркого, терпкого, пряного. Спробуйте замінити частину цукру в каші корицею або ваніллю. Вона буде здаватися вам як і раніше солодкої, але наскільки більш насиченим виявиться смак! Те ж саме і з шоколадом - якщо поступово переходити від молочного до більш гірким і насиченим сортам. А скільки солодощі та аромату ви відчуєте в свіжих ягодах, які раніше здавалися вам кислими або недостатньо солодкими!

Звичайно, завжди є спокуса замінити споживаний цукор підсолоджувачами. Начебто і смак той же, і калорій менше. Звичайно, час від часу замінниками цукру цілком можна користуватися, але на постійній основі все ж цього робити не варто, оскільки в цьому таїться свого роду лукавство. Ви не відучує себе від солодкого і не покращуєте свої смакові пристрасті, а підсаджує себе на довічне вживання незрозумілою хімії.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Теги:
Всього коментарів: 0
avatar