«Кишка тонка» похудіти?

«Кишка тонка» похудіти?

Напевно вас шокує факт, що в тілі дорослої людини проживають близько 100 трлн одноклітинних істот - тобто число мікробів і бактерій в організмі в 10 разів перевищує кількість клітин власне організму людини. Чи потрібно дивуватися, що ці трильйони бактерій відіграють критичну роль в нашому здоров'ї. У тому числі і допомагають - чи заважають - схуднути.

Але лякатися не варто, оскільки більшість з цих мікроорганізмів забезпечують здорову флору у вашому тілі, і жити без них було б неможливо. Тільки в кишечнику живе 2-3 кг бактерій, які, між іншим, відіграють значну роль в здатності людини схуднути або підтримувати здорову вагу. Тобто якщо ви збираєтеся схуднути, ваше завдання - зрушити бактеріальний баланс флори кишечника в сторону корисних, а не шкідливих бактерій.

Схуднути допоможуть пробіотики.

Пробіотики - це група мікроорганізмів, які відіграють основну роль у підтримці потрібної флори кишечника, забезпечують належний висновок відходів життєдіяльності і шлаків, виробляють і допомагають засвоюватися необхідним поживним речовинам, контролюють ріст шкідливих бактерій і грибків і виконують ще цілий ряд важливих функцій.

Дослідження доводять, що кількість корисних бактерій в кишечнику людини може визначати, буде в нього зайву вагу чи ні. Зрушення балансу бактеріальної флори в бік корисних бактерій стабілізує рівень цукру в крові, скорочує вироблення організмом гормонів, що відповідають за «складування» жиру, і сприяє швидкому схудненню. Крім того, корисні бактерії можуть допомагати метаболизировать їжу, засвоюватися корисним нутриентам, вітамінами та мінералами і контролювати апетит і переїдання. Насправді випробовувані відзначали, що після додаткового вживання продуктів, багатих пробіотиками, або прийому спеціальних пробіотичних добавок їх вага буквально «танув на очах».

Як же дізнатися, чи допоможе схуднути саме вам прийом пробіотиків? Є кілька симптомів переважання в кишечнику шкідливих бактерій над корисними. Вам варто посилити прийом пробіотиків, якщо крім зайвої ваги у вас слабке здоров'я і часто бувають:
• акне;
• здуття живота і метеоризм;
• запори або діарея;
• герпетичні «лихоманки» або виразковий стоматит;
• екзема або псоріаз;
• геморой;
• нетравлення шлунка;
• синдром роздратованого кишечника;
• молочниця.

Де шукати пробіотики

Для любителів йогуртів, кефіру та інших "живих" кисломолочних продуктів новина про те, що пробіотики можуть допомогти схуднути, безумовно, хороша, оскільки ці продукти вважаються основними джерелами лактобактерій, які і є пробіотиками. Але якщо ви володієте непереносимістю лактози або просто хочете урізноманітнити своє меню, то знайте, що є й інші хороші джерела прибутків, крім йогурту:

1. Сир, домашній сир, фета, бринза, рикотта, маскарпоне - це все хороші джерела прибутків.
2. Сири. Чим старіше і стриманішими сир, тим більше в ньому прибутків. Тверді сири, такі, як чеддер або пармезан - відмінні джерела прибутків.
3. Місо-паста і соєвий соус. Місо-паста робиться з ферментованого ячменю, сої та рису. Соєвий соус теж робиться бродінням. Завдяки ферментації і бродіння і утворюються корисні пробіотики. Японці вірять, що місо допомагає захиститися від радіоактивного отруєння. Тільки пам'ятайте, що ці продукти містять велику кількість солі, тому додавати їх в раціон слід в дуже невеликій кількості. Втім, цього вистачить, щоб отримати непогану «дозу» пробіотиків.
4. Темний шоколад. На щастя, це знаменитий (і смачний!) Джерело не тільки антиоксидантів, а й прибутків. Насправді в темному шоколаді прибутків навіть більше, ніж в кефірі - в 4 рази!
5. Чорний хліб. Так, можна зробити бутерброд в буквальному сенсі з пробіотиками, адже чорний хліб (але тільки зроблений на основі закваски, наприклад "Бородінський") містить лактобактерії, здатні боротися з раком, запальними процесами на клітинному рівні і з ожирінням.
6. Соління і квашення. Це такі «відщепенці» в здоровому харчуванні, оскільки більшість дієт їх забороняє з-за високого вмісту солі. Але насправді солоні та квашені (але не мариновані, тобто без використання оцту) продукти містять безліч корисних прибутків, поліпшують травлення. Так що якщо ви зможете дотримуватися норму, жменя квашеної капусти або один солоний огірок в день не додадуть вам зайвих кілограмів, а навпаки - будуть сприяти вашому схудненню.

Намагайтеся, щоб у кожному прийомі їжі була «доза» пробіотиків. Можна також приймати спеціальні фарм-добавки, що містять пробіотики. Не захоплюйтеся антибіотиками - як показують останні дослідження, використання антибіотиків може вбити і хороші бактерії, і тим самим збільшити ризик розвитку астми, запальних захворювань кишечника і ожиріння.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Теги:
Всього коментарів: 0
avatar