Від чого псується зір

Від чого псується зір

Сьогодні мільйони людей у ​​всьому світі мають проблеми із зором.

Найчастіше це короткозорість, далекозорість або астигматизм, які коригуються за допомогою окулярів або контактних лінз. Тим часом, поганий зір нерідко є «проекцією» психологічних розладів.

Психологи і парапсихологи вважають, що в багатьох випадках зір псується через спроби людини адаптуватися до певної життєвої ситуації, захиститися від психологічної травми, задовольнити свою потребу в безпеці ... Від яких причин псується зір? Давайте їх розглянемо.

Зір псується від небажання бачити якісь очевидні речі

Наприклад, батьки дитини часто сваряться, чи батько п'є, або в сім'ї практикується насильство ... На підсвідомому рівні дитина не сприймає цю ситуацію, вона не хоче її бачити. Тому, якщо діти в окулярах - це може бути ознакою неблагополуччя в сім'ї.

Зір може псуватись і в старшому віці. Припустимо, підлітка кривдять в школі, і він одягає окуляри, «відгороджуючись» від кривдників. Доросла жінка починає короткозоро жмуритися, «не помічаючи» поганої поведінки чоловіка або агресії з боку інших членів сім'ї. Наприклад, якщо таку жінку б'є чоловік, вона може виправдовувати це тим, що він просто «дуже втомлюється на роботі».

Зір псується від страху

Якщо в житті людини відбулися якісь драматичні події, або вона побоюється майбутнього, не впевнена у собі, можуть з'явитися проблеми із зором. Ми активно прагнемо «не бачити» того, що нас лякає.

На тлі страху у нас може з'явитися і бажання «зникнути». Нам здається, що, закривши очі, ми станемо «не видимі» для навколишнього, небезпечного і ворожого світу. Тому ми прагнемо «заплющити очі».

Зір псується від пригніченого гніву

Часом ми не можемо висловити негативні емоції, що накопилися і є беззахисними перед агресорами. Зазвичай це відбувається в дитинстві, але іноді і в більш старшому віці. Коли ми короткозоро жмуримося, то своєю мімікою повторюємо гнів людини. Тобто підсвідомо ми все ж висловлюємо свою злість, але так, щоб це було безпечно для нас.

Зір псується від батьківських установок

«Щезни з очей моїх», «щоб очі мої тебе не бачили» - ці фрази, сказані батьками, вихователями або вчителями, можуть підсвідомо втілитися в установку «піти з очей». А для цього, як ми пам'ятаємо, потрібно всього лише закрити очі, перестати бачити ... І ми дотримуємося цих «вказівок».

Якщо в дитинстві чи в підлітковому віці вам забороняли дивитися, скажімо, фільми з еротичними сценами, надалі зір може погіршитися, оскільки в мозку сидить підсвідома програма: дивитися на це не можна! У такої людини можуть виникнути і проблеми з усвідомленням власної сексуальності, він може уникати відносин з протилежною статтю або бути схильний до різних перверсій.

Зір псується від через компенсацію внутрішніх комплексів

Хтось соромиться власної зовнішності, хтось намагається приховати те, що у нього в душі. А те й інше легко розглянути, якщо особа відкрито і можна заглянути людині в очі. Окуляри, особливо з товстими скельцями, затемнені або на півобличчя, прекрасно «відгороджують» нас від тих, хто міг би поставитися до нас критично або спробував би «влізти» в душу. Окуляри не дозволяють розглянути, хто перед вами насправді. Недарма людина, постійно носить окуляри, без них здається беззахисним. До речі, нерідко такі люди відмовляються від корекції зору за допомогою лінз або лазера - їм просто психологічно комфортніше перебувати в окулярах, це їх «захист».

Відмова звернутися до свого внутрішнього світу

Коли ми не бачимо об'єктів, розташованих далеко, це може вказувати на необхідність заглянути «всередину себе». Можливо, ми бачимо тільки те, що зовні, і відмовляємося визнати, що існують якісь проблеми всередині нас.

Відмова звернутися до зовнішнього світу

На це можуть вказувати симптоми далекозорості. Можливо, ви звертаєте мало уваги на інших людей і на те, що відбувається навколо вас, а це вам вкрай необхідно, і тому очі перестають розрізняти близько знаходяться предмети.

Як визначити, чи пов'язано порушення зору з психологічними проблемами? Якщо у вашій родині поганий зір не є спадковою патологією (хоча в цьому випадку можна говорити і про психологічні проблеми роду) або наслідком інших недуг на зразок діабету, а особливо якщо воно проявилося вже в свідомому віці і «раптом», тобто зір погіршився раптово за короткий термін, має сенс провести аналіз. Які ситуації цьому передували?

Якщо причини не очевидні, то є сенс звернутися до психолога і «опрацювати» свої проблеми. Зробити це не пізно і в тому випадку, якщо окуляри ви наділи ще в дитинстві. До речі, фахівці запевняють, що при усвідомленні психологічних проблем і позбавленні від них зір часто реально поліпшується.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Категорія: Наш зір
Теги:
Всього коментарів: 0
avatar