Вимірювання інтелекту

Вимірювання інтелекту

Перші спроби виміряти інтелект з'являються вже в 19-му столітті, коли IQ визначалося шляхом вимірювання розміру мозку. Сьогодні ми використовуємо інші методи вимірювання IQ - тести на інтелект. Вимірювання інтелекту за допомогою тестів вперше використав Альфред Біне і ці тести були призначені для дітей. З тих пір тести були модернізовані, приведені в порядок і розвинені аж до нинішнього вигляду, коли тести на IQ дозволяють протестувати всі вікові групи.

Тестовані області
Сьогодні для вимірювання інтелекту використовуються різні психологічні тести, які створені фахівцями з цього питання, і враховують, в першу чергу, наступні області: сприйняття і візуальний інтелект, здатність комунікації та мовної інтелект, технічні можливості та практичний інтелект, логічне мислення і математичний інтелект.

Комплексні та часткові тести
IQ тести бувають або комплексні, які вимірюють більше здібності людини, а не тільки IQ (сюди, наприклад, відносяться: аналітичний тест, тест Army alfa і Army beta, тест структури інтелекту, тести Векслера та ін.) Або часткові, тести на інтелект, які вимірюють тільки IQ, насамперед загальний інтелект (сюди входить тест Доміно, CF 1, CF 2, CF 3, тест ЮНЕСКО, тест прогресивних матриць та ін.).

Частини IQ тесту
IQ тест складається з декількох словесних субтестів (сюди, наприклад, входить розуміння, арифметика, подібність, словниковий запас і т.д.) і кілька субтестів на продуктивність (наприклад, закінчити картинку, зібрати предмети, впорядкувати картинки в правильному порядку, ... ).


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:


Теги:
Всього коментарів: 0
avatar